پارچه مخصوص چاپ

چاپ روی پارچه شانل پرده ای

امروزه از این پارچه‌ها برای بافت روفرشی و قالیچه‌های سبک نیز استفاده می‌شود. روفرشی‌های این جنس به نام شانل مخمل معروف هستند که ضخامت بالاتری نسبت به شانل لباسی دارند و از الیاف پشم کمتری در آنها استفاده شده تا ایجاد حساسیت نکند.

معرفی پارچه شانل

شنیدن نام این نوع پارچه ما را به یاد برند شانل می‌اندازد. این تشابه اسم اتفاقی نیست، بلکه اولین شرکتی که دست به تولید این پارچه‌ها زد، شرکت کوکو شانل است که با استفاده از الیاف خاصی پارچه شانلی تولید کرد که نمونه آن در هیچ پارچه دیگری دیده نمی‌شود، به همین دلیل توانست خود را بین برندها، خاص کند.

خصوصیات پارچه شانل

پارچه شانل دارای ویژگی‌های خاصی است که در زیر به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

بافت

پارچه شانل یک پارچه دو رو است که هر دو طرف آن از پرزهای ظریفی پوشیده شده که بافت نرم به پارچه می‌دهد. این پارچه علاوه بر خاصیت گرمایی، بافت سبکی داشته و برای استفاده روزمره بسیار مناسب است.

ایستایی

پارچه شانل از نوع لخت می‌باشد اما لخت بودن آن به اندازه پارچه ساتن نیست که در حین حرکت چین‌های لباس حرکت مواج داشته باشند. میزان لخت بودن این پارچه به الیاف درون آن بستگی دارد. هرچه ضخامت این الیاف بیشتر باشد، ایستایی این پارچه نیز بیشتر است.

لطافت

همانطور که در قبل اشاره شد، پارچه شانل از پرزهای ظریفی تشکیل شده که دو طرف پارچه را پوشانده‌اند، بنابراین بافت نرم و لطیفی دارد.

چروکی و شکنندگی

همانطور که قبلاً نیز ذکر شد، معمولاً پارچه‌های شانل حالت کتی دارند، بنابراین چروک‌پذیری زیادی ندارند، اما اگر چروک‌های ریزی در اثر شستشو یا شکنندگی‌های جزئی در اثر زیاد نشستن یا تحت فشار قرار گرفتن پارچه، در بافت آن ایجاد شد با یک اتوکشی ساده با درجه حرارت متوسط رو پایین و به صورت غیرمستقیم، به راحتی از بین می‌روند.

کاربرد پارچه شانل

پارچه شانل برای دوخت انواع لباس‌های گرم پاییزه و زمستانه مانند: پالتو، رودوشی، شال و… به کار می‌رود. اما کاربرد این پارچه‌ها فقط در تهیه لباس نیست.در صنعت تزئینات داخلی از این پارچه برای دوخت پرده نیز استفاده می شود. پارچه ای بسیار مناسب برای مدل دوخت پانچ می باشد.

این روفرشی‌ها به دلیل نرمی و لطافت و مقاومتی که دارند، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.یکی دیگر از کاربردهای شانل در تهیه رومبلی می‌باشد که زیبایی و نرمی و لطافت خاصی به سرویس چوب می‌بخشد این محصول در تهیه کوسن‌های مبل هم کاربرد فراوان دارد. در دنیای مد این روزها، پارچه‌های شانل طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

قیمت پارچه شانل

پارچه شانل، علی رقم کاربردهای زیاد آن و چاپ پذیری بسیار خوب قیمت نسبتاً ارزانی دارد. این پارچه را از لحاظ قیمتی تقریبا می توان در ردیف قیمت پارچه مخمل بدون آستر دانست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *